Přidat.eu RSS
Registrovat    Přihlásit se    Fórum    FAQ

www.sellaronda.webnode.cz --- stránky věnované italským Dolomitům.. super lyžování

www.info.navitym.cz --- najdete zde mnoho informací

www.navitym.cz Prodej ukončen. V případě reklamací nás neváhejte kontaktovat...info@navitym.cz

www.biokrbylevne.eu Prodej ukončen. V případě reklamací nás neváhejte kontaktovat...info@biokrbylevne.eu

http://www.slunecno.cz/

inf...@navitym.cz

Obsah fóra » GPS navigace » Geocaching

Pravidla fóra

PRAVIDLA FÓRA:
1. Než položíte otázku, tak se prosím porozhlédněte po fóru zda již nebylo na tuto otázku zodpovězeno (používejte funkci HLEDAT).
2. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE" (jedná se o www stránky)
3. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software

Co to je

Reklama

Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co to je
 Nový příspěvek Napsal: ned črc 12, 2009 12:50 pm 
Administrátor
Administrátor

Co to je Geocaching: můžu to napsat svými slovy, ale když užž to někdo napsal :lol: :lol: :lol:

Více o tom zde:

Kód:
http://www.kinosal.cz/print.php?c=2

http://navitym.cz
http://www.mikels.webnode.cz
Evolve Multitraxx
Renault Megane III Grandtour
Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Co to je
 Nový příspěvek Napsal: čtv srp 06, 2009 6:10 pm 
pokročilý
pokročilý

Zatím tak trochu mrtvé téma, tak ho trochu oživím zkušeností s MultiTraxxem a Oziexplorerem. Úspěšně jsou odloveny první 4 kešky, Ozi se docela osvědčil. Kompas reaguje hlavně při chůzi poměrně přesně, přesnost zaměření polohy a cíle 0-4 m, podle hustoty lesa nebo okolních skal. Při zastavení někdy trochu tápe, takže lepší je prověřit směr pohybem tak +/-5m. Zadávání waypointů předem může někoho zpočátku trochu zdržovat, ale člověk aspoň ví do čeho půjde. Nemožnost transportu dat mi vůbec nevadí. Navigační přímka není pro hrubou orintaci taky vůbec špatná. Pro nás příležitostné kešery Ozi stačí, navíc ve srovnání s levnějšími pěšími navigacemi (i Garminy) za stejnou cenu nabízí mnohonásobně víc. Výdrž je dostatečná, přijem GPS stačí zapínat jen na křižovatkách nebo při hledání, automatická regulace podsvícení udělá taky hodně. Po pětihodinovém cyklokešení zůstalo v baterii 60%. Takže :poh:

Nový příspěvek Napsal: čtv srp 06, 2009 9:02 pm 
Administrátor
Administrátor

Dneska jsem se trochu díval po něčem vhodnějším než je OZI, ale bohužel jsem tvrdě narazil. Na naše Evolve sem nenašel prakticky nic. Do sekce Oziexplorer jsem přidal ještě OZIHO pro PC.
http://www.mikels.ic.cz/viewtopic.php?p=2037#p2037
Tak můžeš vyzkoušet. Nenech se odradit, na první pohled to vypadá jako hodně složitá aplikace, ale jinak se dají přidávat WP, načítat trasy,plánovat..atd..atd... zkrátka má to nekonečný seznam funkcí, ta aplikace je opravdu výborná. Je tam i přibalená čeština, tak můžu jen doporučit... k tomu Geocachingu :!:

Nový příspěvek Napsal: stř říj 14, 2009 8:56 am 
mírně pokročilý
mírně pokročilý

Pro geocaching jsem pouzival Trekbuddy v mobilu + externi GPS modul - v tomto pripade jsem ocenoval hlavne nehorazne velkou vydrz baterie GPS modulu. Pak jsem koupil Multiraxx a objevil OziCE. Moje pozadavky byly celkem jasne - chci aplikaci, ktera bude umet to, co GoogleMaps na strankach Geocaching.com a to vse offline. Po nejake dobe patrani a zkouseni ruznych aplikaci pro geocaching jsem skoncil u Oziho a podklady pro hledani pokladu si pripravuji pomoci aplikacce MoZiGo. MoZiGo umi stahnout jak pozice chache, tak jeji listing (ve formatu HTML - muzes si nastavit milion parametru, takze v Ozim mas listing zobrazen krasne na sirku obrazovky, obrazky jsou prekonvertovany do spravne velikosti, takze nikde nevycnivaji, nerozhazi text apod.) do PC. OziCe zase umi import WPT+zobrazovani HTML prilohy. Idealni kombinace (staci kouknout v Ozim na mapu, protuknout se na nejblizsi chache, zobrazit si listing, nechat se odnavigovat - to vse bez nutnosti pripojeni k internetu, vsechno mas uz v pripraveny v krabicce).
mikap píše:
Nemožnost transportu dat mi vůbec nevadí.

Nevim co se mysli tim "Nemoznost transportu dat", ale OziCe umi jak importovat tak exportovat WPT, poradi si s trasou i cestou, vyskove profily ti taky vysype ...
Importu WPT prave vyuzivam ja pro hromadne nasypani cachi i s listingem do Oziho.
MoZiGo http://mozigo.zubor.net/je aplikace, ktera ma strasne moc funkci, zpocatku je trosicku neprehledna, ale kdyz clovek zjisti, kam ma sahnout, je vygenerovani podkladu pro import do OziCE otazkou 5-ti kliku mysi.

Nový příspěvek Napsal: pon pro 28, 2009 3:59 pm 
mírně pokročilý
mírně pokročilý

Ahoj

Zatím toho tu ke geocachingu mnoho není, nebo alespoň já nic lepšího neobjevil - pokud se pletu omlouvám se. Já už jednu "kešku" odlovil jen pomocí ručního zadání souřadnic - celkem to šlo i bez zvláštního software:-) Jsem v tomto naprostý nováček... Neexistuje nějaké POI těchto souřadnic? Nevíte o něčem do iGO 8.3? Díky,-H-

Renault Megane Grandtour 1.6 r.v.2004
Yamaha FJR 1300

Obsah fóra » GPS navigace » Geocaching